Tootegrupid

 

Cebud Akubet soojamüüri moodulid

Tootekood: Soojamüüri moodulid Cebud Akubet
Kaubamärk:
Ühik: tk
Tarneaeg: 1 nädal
Hind:
Al. 8,00 €

Parameetrid


* Vali sobiv moodul

Kogus: - +
   - või -   
AKUBET – parim šamott kaminahjude ehitamiseks
 • suurim soojussalvestavus
 • parim soojustagastus
 • suurim püsivus

 

CEBUD kasutab salvestusmoodulite valmistamisel uusima põlvkonna materjali – suure soojussalvestusvõimega tulekindlast šamottbetoonist keraamilist massi. Ainulaadne patendiga kaitsud koostis kaubandusliku nimetusega AKUBET võimaldab saavutada väga head soojussalvestamist ja -juhtivust materjali väikseima paisumise juures. Ühes materjalis selliselt valitud parameetrid võimaldavad konstrueerida maailma parimaid ja ohutumaid soojusvaheteid ja kaminakeresid.

Võrreldes tavapärasest šamotist liitmikuga, mille tihedus on 1,7–2,1 kg/dm3, on AKUBETist moodulitel tihedusega ~2,85 kg/dm3enam kui 50% suurem soojusladestusvõime, ühtlasi aga suurepärane soojustagastus ja ebatavaline püsivus. Just need kolm ühes materjalis ühendatud omadust eristavad AKUBETi teiste šamottide ja hariliku tulekindla betooni hulgas. Sellest materjalist vormitud ülipüsivad kompaktsete mõõtmetega küttemoodulid võimaldavad ehitada nägusaid ja samas väga tõhusaid küttepindu, soojusvaheteid ja nn sooje kaminakeresid, mille kasutegur 20 kg küttekoldesse laaditud puidu energiatagastuse puhul on koguni 80–90%, andes mõneteistkümne tunni peale jagatuna koguni kuni 70 kWh soojust.

Sellise kaminahju kaal küündib sageli 2000 kg-ni, tänu millele on võimalik ära kütta isegi 200 m2 suuruse pindalaga maja, ja seda keskmiselt kahe puusületäiega ööpäevas. Keraamilised soojussalvestusmoodulid võimaldavad soojusvahetit väga kergelt, lihtsalt ja kiiresti paigaldada. CMA sisekuju tasandab tänu äralõigatud nurkadele mittevajalikud takistused, mis hõlbustab märgatavalt heitgaaside väljavoolu. CMA süsteemis on võimalik peaaegu suvaliselt vormida heitgaaside väljavoolu süsteemi ja kogu soojusvaheti kuju.


CMA – soojustagastus- ja -salvestussüsteemCMA süsteemi
 soojusvaheti suurus arvutatakse välja lihtsa põhimõtte järgi: 1 kg koldes põletatavate kuivade puude kohta võetakse 70–130 kg soojussalvestusmassi (esimene ja järgmine puusületäis). Sellise suhte juures kõigub kogu kaminahju (ehk kolde – küttesüdamik koos keraamiliste soojussalvestusmoodulitega) kasutegur 80–90% vahelKui 770 kg kaaluva AKUBETist soojussalvestusmassi juures suurendada koldesse laaditavat puidusülemit 11 kg võrra, võimaldab süsteem suurendada soojustagastust enam kui kolm korda ja pikendada soojuskiirgusperioodi 8–12 tunnini.

Seda näidet illustreerib 18st CMAst koosneva väga tüüpilise süsteemi skeem (11 kg põlemine annab lisaks 35–38 KWh jagatuna mõneteistkümne tunni peale). Sealjuures ei vähene põlemise ajal koldesse juhitava õhu hulk, mistõttu ei ole häiritud põlemisprotsessi korrapärane ja keskkonnasäästlik toimimine. Lühikese põlemisajal jooksul (1–2 tundi) koldes toodetud väga suur hulk energiat juhitakse otse soojusvahetini, mis tagastab selle, enne kui see korstnasse läheb. Heitgaasid jahutatakse temperatuurini suurusjärgus 130–200 °C, vaheti massis sisalduv heitgaasidest saadud soojus aga kiiratakse ühtlaselt välja pika aja jooksul (8–12 tundi) hulgal, mis on kohandatud vastavalt maja soojustarbele sel ajal. Sel moel välditakse kaminas tule tegemisega ruumide ülekütmise efekti, mis suurendab märgatavalt kaminahju kasutusmugavust.

 

AKUBET-MATERJALIST AHJUD JA KAMINAHJUD KOOSNEVAD:

 

1. Ahjukoldest – soojustsalvestavast südamikust või mis tahes liiki teras- või malmsüdamikust tngimusel, et tagatud on õhu juurdepääs põlemiskambrile koguses, mis on vajalik väljaarvutatud portsjoni puidu või briketi korrapäraseks ja keskkonnasäästlikuks põlemiseks. Kolde suurus, klaasi mõõtmed ja kütteevõimsus tuleb projekteerida selliselt, et see oleks vastavuses köetavate ruumide kütmisvajadustega

2. Soojustsalvestavast soojusvahetist – projekteeritud rõngaste ja plokkide vormis, mida saab ehitada ise seisvatena või kolde kohale alusel seisvatena, alati ühe heitgaasijoaga, mitmepöördelisena või lehviksüsteemis. Soojustsalvestavate soojusvaheƟte paremaks kohandamiseks erinevate korpuste suuruste ja majade erinevate kütmisvajadustega toodetakse soojusvaheteid vormidena (plokkidena): suuremad CMA plokid 28 x 28 x 28 cm, väiksemad CMA-M plokid 25 x 25 x 25 cm ja CMA-R rõngad läbimõõduga 45 cm;

3. Soojadest korpuseseintest, mis moodustavad kaminahju soojustsalvestava kambri. Need võivad olla valmistatud tavapärastest või kaasaegsetest suuremõõtmelistest kahhelplaatidest ning erinevate kütmisomadustega spetsiaalsetest AKUBET-plaatidest – CPA, CPA-K, CPK. Soovitatakse kasutada keraamilisi viimistlusmaterjale, kuigi võib kasutada ka muid temperatuuri taluvaid materjale.

 

 

 

 

AKUBET-MATERJALIST AHJUD JA KAMINAHJUD KOOSNEVAD:

 

1. Ahjukoldest – soojustsalvestavast südamikust või mis tahes liiki teras- või malmsüdamikust tngimusel, et tagatud on õhu juurdepääs põlemiskambrile koguses, mis on vajalik väljaarvutatud portsjoni puidu või brikett korrapäraseks ja keskkonnasäästlikuks põlemiseks. Kolde suurus, klaasi mõõtmed ja küttevõimsus tuleb projekteerida selliselt, et see oleks vastavuses köetavate ruumide kütmisvajadustega;

2. Soojustsalvestavast soojusvahetist – projekteeritud rõngaste ja plokkide vormis, mida saab ehitada ise seisvatena või kolde kohale alusel seisvatena, alati ühe heitgaasijoaga, mitmepöördelisena või lehviksüsteemis. Soojustsalvestavate soojusvahetite paremaks kohandamiseks erinevate korpuste suuruste ja majade erinevate kütmisvajadustega toodetakse soojusvaheteid vormidena (plokkidena): suuremad CMA plokid 28 x 28 x 28 cm, väiksemad CMA-M plokid 25 x 25 x 25 cm ja CMA-R rõngad läbimõõduga 45 cm;

3. Soojadest korpuseseintest, mis moodustavad kaminahju soojustsalvestava kambri. Need võivad olla valmistatud tavapärastest või kaasaegsetest suuremõõtmelistest kahhelplaaƟdest ning erinevate kütmisomadustega spetsiaalsetest AKUBET-plaaƟdest – CPA, CPA-K, CPK. Soovitatakse kasutada keraamilisi viimistlusmaterjale, kuigi võib kasutada ka muid temperatuuri taluvaid materjale.

 

Mitu kg kaalu ja mitu kg puitu?

Et hoida nii keskkonnasõbralikku kui ka säästlikku kõrget põlemisefektiivsuse taset, tuleb majade kütmiseks kasutatavates ahjudes ja kaminahjudes kinni pidada koldele (südamikule) tootja poolt ette nähtud puidukoguse suurust (2–4 kg), mida suurendatakse soojusvaheti liigi ja suuruse järgi välja arvutatud lisakoguse võrra (kuni 16 kg). Kasutades CMA-plokkidest (keraamilistest soojustsalvestavatest moodulitest) valmistatud Akubet-soojusvahetit maksimaalselt kuni 1100 kg, arvutame lisakoguse välja põhimõttel ”iga 70–130 kg kaalu kohta üks lisakilogramm puitu”.

Näiteks:

kui alustame põletamist või lisame puitu 8–12-tunniste tsüklitena ning soojusvaheti suurus on näiteks 770 kg, siis: 770 kg : 70 kg = 11 kg lisapuitu. Kui aga soovime lisada puitu sagedamini, nt 4 tunni järel või kui on piisavalt soe ja rohkem soojust ei vajata, siis tuleb järgmisena lisatavat puidukogust vähendada umbes poole võrra ehk 770 kg : 130 = 6 kg puitu.

 

CMA MOODULITE NÄITLIKUD EHITUSSÜSTEEMID KAMINAHJU KORPUSES.

CMA mooduleid saab hõlpsasti sobitada erinevate küttekeha südamiku seadistustega korstna suhtes ning kujundada peaaegu suvaliselt nende süsteemi ja paigutust. Järgides tavalise korstnalõõri parameetreid (umbes 12 Pa), saab heitgaaside ühesuunalise liikumise korral reguleerida nende pikkust ja süsteemi maja konkreetsetele tngimustele vastavalt. Mooduleid saab vormida ka horisontaalselt, ehitades nn sooja lavatsi elik leso. Korstnalõõri piisav suurus (ristlõikepindala) peab vastama CMA mooduli sisekanali ristlõikepindalale, mille ligikaudne läbimõõt on 180 mm. Neid võib kasutada ka, kui korstnalõõri läbimõõt on umbes 160 mm või loomulikult ka suurem, kuna seda nõuavad südamiku mõõtmed – ukse suurus. Vastavatesse kohtadesse, harilikult CMA-süsteemi alaossa, paigaldatakse nn puhasti, et mooduleid oleks võimalik puhastada. Moodulite ühendamiseks soovitab tootja kasutada spetsiaalset pottsepaliimi (nt Grafitherm, Universal HM) või pottsepasegu. Tähelepanu! Esmakordsel käivitamisel, enne tavapärase kasutamise algust tuleb kõigepealt väga väikese puiduhulgaga (umbes 3 kg/h) ja madalal temperatuuril kuivatada korralikult paigaldatud soojusvaheti. Temperatuuri tuleb tõsta nii aeglaselt kui võimalik, kuni on saavutatud normaalne töötemperatuur (paigaldamiseks volitatud asjatundliku pottsepa suuniste kohaselt).

                                    

                                    

                                   

                                    

 

AKUBET-MATERJALIST VALMISTATUD SOOJUSTSALVESTAVATE SOOJUSVAHETITE EELISED

 

 • Toodetud AKUBETist – uusima põlvkonna raskest komposiitmaterjalist, parendatud kütmisparameetritega tulepüsivast šamottbetoonist. Võimaldavad väikestesse korpustesse ehitada suuri paigaldisi ning kütta ära tervet maja 8–12 tunni jooksul.
 • Tõstavad kogu küttesüsteemi tootlikkust 80–90% võrra ning võimaldavad koguda suurte majade kütmiseks vajaminevat suuremat hulka soojust (kuni 70 Kwh).
 • Parendatud läbikandvus ja täiendav küttepind võivad suurendada paigaldise võimsust koguni kuni 9 kW-ni 8-tunnise kütmisaja korral või reguleerida seda vastavalt tänapäevaste energisäästlike majade vajadusele.
 • Kaminaga võrreldes võimaldavad pikendada ahju kütmisaega keskmiselt 8–12 tunni võrra.
 • Soojustsalvestava soojusvahetita kaminaga võrreldes võimaldavad vähendada põletatava puidu kogust praktliselt kuni kolm korda. Koos soojustsalvestava koldega võimaldavad kuuekordselt vähendada küttekulusid gaasiküttega võrreldes.
 • Kütavad infrapunalainekiirgusega, luues tervisliku, loodusliku ja laminaarse küttesüsteemi, mis pakub suuremat soojatunnet.
 • Võimaldavad mitmel moel kujundada heitgaaside väljumisteed, jäädes kamina korpuses hõlpsasti varjatuks. Nende paigaldus on lihtne ja kiire ega nõua pottsepatöödealaseid eriteadmisi.
 • Keraamilised soojustsalvestavad moodulid ja AKUBET-materjal ise on kaitstud patentidega.
 • Šamottmaterjalina on neil hügieenitunnistus ning nad vastavad Poola standardite PN-EN 13229:2002/A1 ja PNEN 10081 nõuetele.

 

VÄIKESED KERAAMILISED SOOJUSTSALVESTAVAD MOODULID AKUBET-MATERJALIST


1. CMA lihtmoodul 28x28x28cm, 40kg 

2. CMA lihtmoodul 28x28x14cm, 20kg

3. CMA lihtmoodul 28x28x28cm puhastiga, 40kg

 

4. CMA kolmik 28x28x28cm, 40kg

5. CMA kolmik 28x28x28cm puhastiga, 40kg

6. CMA põlv 90° 28x28x28cm tavaline, 40kg

7. CMA põlv 90° 28x28x28cm puhastiga, 40kg

8. CMA põlv 90° 28x28x28cm heitgaaside väljalaskeavaga, 36kg

9. CMA siibriga liitmik 28x28x28cm, 40kg

10.CMA spetsiaalne ühendusmoodul 28x28x5cm,6kg ja 28x28x7cm, 8-9kg

11. CMA jätkumuhv 28x28x5cm, 7kg

12. Spetsiaalne tihend 170x170x2cm, 0,5kg

CMA SOOJUSVAHETISÜSTEEMI NÄIDISSKEEM